Zdrowie

Nadwaga a zdrowie

Nadwaga a zdrowie

Dodatkowe kilogramy to zmora wielu z nas. Nadwaga i otyłość opanowała świat na taką skalę, że zyskała miano choroby cywilizacyjnej obecnego wieku. Coraz więcej dzieci zmaga się z nadmierną ilością kilogramów, coraz więcej dorosłych dotyka otyłość. Wiadomą rzeczą jest, że nadwaga oraz otyłość przyczyniają się do mniej efektywnego wyglądu, jednakże nie to jest najbardziej straszne i niepokojące w tym zjawisku. Zdecydowanie bardziej przerażać powinien fakt, że nadwaga może mieć bardzo zły wpływ na nasze zdrowie. Ludzie ważący zbyt wiele szybciej się męczą, mają problemy z krążeniem, z oddychaniem, ze sprawnym poruszaniem się. Są oni bardziej narażeni na choroby serca, urazy (kości są zbyt obciążone, a przez to są łamliwe). Ponadto osoby o nadmiernej wadze mają również problemy natury psychicznej. Dotyczy to odrzucenia przez rówieśników (w przypadku dzieci i młodzieży). Dzieci nie lubią inności. Osoby pulchne, które mają na przykład problemy na lekcjach wychowania fizycznego są zwykle obiektem drwin i śmiechów.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Dlaczego sport jest ważny

Dlaczego sport jest ważny

Rzeczą wiadomą jest, że nie każdy z nas ma predyspozycje do tego by zostać sportowcem, nie każdy dobrze czuje się pływając, grając w piłkę nożną bądź też pokonując duże dystanse podczas biegu. Jednakże każdy powinien na miarę swoich możliwości podejmować jakąś aktywność fizyczną, gdyż w ten sposób przyczyniamy się do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Zdrowie i sport praktycznie zawsze idą w parze więc nie należy rezygnować z tego typu aktywności. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach jest tyle różnych alternatyw jeśli chodzi o aktywność sportową, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie warto całymi dniami siedzieć bo prędzej czy później będzie to miało naprawdę niedobre skutki dla naszego zdrowia. Powinniśmy każdego dnia znaleźć czas na choćby najmniejszą fizyczną aktywność. Kondycja jest bardzo ważna. Ludzie z dobrą kondycją dłużej cieszą się dobrym zdrowiem i zdecydowanie rzadziej chorują. Nie stawiajmy na szali swego zdrowia, a nawet i życia- zacznijmy żyć w zgodzie ze sportem już dziś.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Aktywność fizyczna a zdrowie

Aktywność fizyczna a zdrowie

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, jak ważne w naszym życiu jest to, byśmy dbali o ruch i sprawność fizyczną. Dzięki codziennej aktywności fizycznej dbamy o naszą kondycję, a tym samym o zdrowie naszego organizmu. Już zwykły spacer z psem jest aktywnością, która dobrze działa na nasze zdrowie. Warto jest biegać, znaleźć chwilę czasu na jazdę na rowerze, rolkach czy też na wypad w góry na małą wspinaczkę z przyjaciółmi. Zgodnie z powiedzeniem "W zdrowym ciele zdrowy duch" należy dbać o to, by nasza kondycja fizyczna nie była zaniedbana i byśmy mogli się cieszyć sprawnym, zadbanym ciałem. Gdy będziemy dbać o to, by każdego dnia dostarczyć organizmowi jakiegoś ruchu, wtedy możemy być pewni, że szanse na nasze dłuższe życie również dosyć dużo wzrosną. Warto jest się "zaprzyjaźnić" ze sportem, gdyż poprzez aktywność fizyczną dotleniamy organizm, dbamy o jego prawidłowe funkcjonowanie i przyczyniamy się do zwiększenia jego odporności. Aktywność fizyczna to również bardzo dobry lek, w wielu przypadkach przeciwdziałający sytuacjom stresowym.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Higiena jamy ustnej

Higiena jamy ustnej

Dbałość o zdrowe zęby jest bardzo ważna, gdyż w przeciwnym razie przyczyniamy się do powstawania kamienia nazębnego, próchnicy bądź tez innych problemów, dzięki którym stomatologom nie brakuje pacjentów. Aby mieć zdrowe, zadbane zęby trzeba przede wszystkim regularnie je szczotkować. Najlepiej robić to po każdym posiłku, czyli generalnie jakieś trzy razy w ciągu dnia. Szczotkowanie powinno trwać przynajmniej dwie minuty i uwzględniać zarówno mycie zębów, jak i również języka, gdyż na nim również gromadzi się mnóstwo bakterii. Zdrowie zębów jest również w niemałym stopniu uwarunkowane regularnym ich nitkowaniem, gdyż resztki jedzenia często osiadają pomiędzy nimi i nie zawsze łatwo jest je usunąć za pomocą szczoteczki. Warto jest pamiętać o tych codziennych higienicznych czynnościach, gdyż w przeciwnym wypadku możemy mieć szereg problemów z naszym uzębieniem. A podobno od chorób zębów zaczynają się inne choroby. Nie warto jest więc ryzykować i narażać swego zdrowia. Zdecydowanie lepiej jest dbać o zęby.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Gdy jajniki są zablokowane

Gdy jajniki są zablokowane

Niepłodność u kobiet jak i mężczyzn może być spowodowana przez wiele rodzajów niekorzystnych warunków zdrowotnych. W rzeczywistości czasami jest to tylko kwestia stylu życia, które jest związane z poczęciem dziecka. Jednakże, dla pewnych par, to jest bardziej istotne, jeżeli źródło problemów niepłodności jest bardziej skomplikowane. Choć niepłodność dotyczy obu płci, spójrzmy dlaczego kobieta z trudem zachodzi w ciążę. Może chodzić o zablokowane jajowodów, To jest poważny problem,nie wystarczą po prostu zmiany stylu życia. Kobiety posiadające zablokowane jajowody będą miał trudności z zajściem w ciążę. W rzeczywistości cały cykl miesiączkowy kobiety w sposób naturalny prowadzi do niepłodności. W tym stanie, jajowody po obu stronach macicy są zablokowane. Przez to te nie są zdolne do przenoszenia jaj lub plemników do jajników. Jeśli kobieta cierpi na chorobę zablokowanych jajowodów, to musi najpierw uzyskać sprawdzanie zaplanowane, aby zobaczyć zakres blokady. Zdarza się, że jajowody są uszkodzone, a nie po prostu blokowane. Uszkodzenie może wystąpić z powodu ostatnich operacji a nawet ostatnich poronień w czasie ciąży. Zadrapania i urazy jajowodów natychmiast będą hamować ich zdolność do przenoszenia jaj z jajników do macicy.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Powody zapalenia stawów

Powody zapalenia stawów

Zapalenie stawów jest częstym problemem. Może być kilka powodów wystąpienia tej choroby. Nie ma określonego wieku tej choroby. To zależy od warunków ustrojowych. Sztywność i ból są to najczęstsze objawy zapalenia stawów. Słowo "zapalenie stawów" to nazwa choroby, która wzięła się z greki i łaciny. To nie tylko jest związane z jednym konkretnym problemem jest to związane z więcej niż setką problemów i stanem zdrowia. Jednym z najbardziej powszechnych form zapalenia stawów jest zapalenie kości i stawów. Jest to przeważnie występujące u osób starszych, a niektóre formy zapalenia stawów mogą atakować ludzi w bardzo młodym wieku. Choroba jest bardzo bolesna i wywołuje silne bóle stawów. Zapalenie stawów może mieć kilka przyczyn swojego występowania. Przyczyna może być nagła i nieznane=a. Jest to przede wszystkim związane z chorobami stawów. Ważne jest, aby znać przyczynę. Twój problem może leżeć wspólne w jakiejkolwiek kategorii. Problem może wynikać z redukcji płynu pomiędzy stawów, uszkodzeń chrząstki, zakażenia stawów, itd. Istnieje kilka innych powodów, dlatego stany tej choroby różnią się od siebie.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .